jazda na nartach - zdrowy tryb życiaMożemy a nawet powinniśmy być aktywni i uprawiać sport również w zimie. W przeciwieństwie do lata możemy spróbować sportów zimowych, ale jednocześnie trzeba myśleć o bezpieczeństwo, sprzęt, odzież oraz postrzegane pewnych zasad savoir vivre, szczególnie gdy jesteśmy na stoku, ale także podczas innych sportów zimowych. Byłby to wstyd, jeśli mielibyśmy niedyskretne kroki, aby stracić ten okres, kiedy można pojechać na narty, sanki, snowboard, gry w hokeja, jazdy na snowboardzie i zachować swoje ciała wolne od nadmiaru tłuszczu za pomocą sportów zimowych. I kto nie lubi czysto zimowe dyscypliny, z odrobiną improwizacji, można również uruchomić ulubiony sport oczywiście.

Jazda na nartach (savoir vivre)

Kodeks narciarski, czyli narciarski savoir vivreWiększość ludzi w zimie będzie jeździć na nartach w górach. Aby pojeździć na nartach, musi zarządzać nie tylko technika sport, dla początkujących lub wykupić szkolenie u zawodowych trenerów w szkołach narciarskich, ale jest szczególnie o zachowaniu na stokach (tzw. savoir vivre) i również musimy poświęcić uwagę naszego wyposażenia, które powinny być sprawdzane w serwisie. Mimo, że narciarstwo jest wśród popularnych sportów wielu ludzi, dzięki szybkości, że możemy osiągnąć podczas jazdy w dół, ale również staje się bardzo niebezpieczną aktywnością fizyczną, co również może prowadzić do niebezpiecznych i poważnych obrażeń. Są one podważać ich możliwości i nieprzestrzeganie zasad dobrego wychowania i bezpieczeństwa na stokach. Warto zajrzeć przed wybraniem się na stok do „Kodeks narciarski, czyli narciarski savoir vivre” – są tam opisane dobre maniery jakie powinny panować wśród narciarzy. Istnieją trzy podstawowe zasady, których z całą stanowczością należy się trzymać.

  1. Staramy się nie nadużywać alkoholu.
  2. Nie używamy tytoniu, kiedy stoimy w kolejce do wyciągu
  3. Puszczając orczyk, baczymy by zwijająca się linka nikogo nie uderzyła.

Bezpieczny sport – zadbaj o swoje ciało i bądź aktywny fizycznie

Główne wyposażenie obejmuje narty nieuszkodzone, które powinny być wyposażone w najbardziej nowoczesnych wiązania, który spełnia wymogi bezpieczeństwa, która jest szczególnie odpowiednie korekty w celu poluzować wiązania, gdy znajdzie się ona w odpowiednim czasie. Nowe buty przeznaczone do narciarstwo zjazdowe mogą znacznie zmniejszyć ryzyko urazu. Nie zapomnij wziąć swój kask i w swój sprzęt. To powinno być obowiązkiem nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich tych, którzy są na stokach. Urazy głowy są powszechne podczas kolizji z innym narciarz lub inne przeszkody między najbardziej poważne. Przy zakupie kasku, wybierz jego funkcjonalność przed wygląd, chociaż to może być trudne dla kogoś kto podejmować decyzje. Zdrowie jest tylko jedno, i niestety uraz śmiertelny już nie mogą być wycofane. Kask nie powinien być luźne, ale też nie za małe. Musi być przymocowana do głowy, tak, że nie może zostać przesunięty, jeśli występuje spadek. To należy jako upadek bezpośrednio na głowie konkretnej osoby.

Nie jest możliwe zapomnienie o ochrony twarzy, zwłaszcza w niektórych dyscyplinach, i nie powinniśmy zapominać chronić nawet uszy. Chociaż może to być zabawne dla kogoś, kto nie ma nic wspólnego z taką aktywnością fizyczną i jego wyposażenie nie obejmuje ochraniaczy na kolana lub łokcie. Po prostu kolana są wśród najczęściej obszarów uszkodzenia podczas narciarstwo zjazdowe. Mamy do wyboru funkcjonalne ubranie, które odprowadza wilgoć od ciała, tak, że skóra pozostaje sucha, podczas gdy mamy też odzież z materiałów, które są chronione przed zimno i warunków pogodowych. Tak jest bez powodu nie należy stosować nowoczesne technologie stosowane w produkcji odzieży sportowej, która sprawia, że łatwo czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas zajęć na świeżym powietrzu. Niepotrzebnie jeździ się szybko na zatłoczonych stokach. Jeśli ktoś ma ambicję, aby biec tak szybko, jak to możliwe, on należy używać specjalnych torów, aby to zrobić. Jazdy szybko w zatłoczonym środowisku jest lekkomyślny i szczególnie niebezpieczne. Jak już zostało wspomniane nie stosuje się żadnych substancji wpływających na zachowanie czujności lub reakcji. Przewidywania ruchu innych jest ważne, aby uniknąć kolizji. Troskliwość i ostrożność są podstawą do bezpiecznego przemieszczania na trasy zjazdowe. Dodatkowo więcej ciekawych informacji na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *